Co zobaczysz pływając kajakiem z naszej wypożyczalni?

image

       Często nasi klienci zwracają… się™ do nas z pytaniem: „W jaką… stronę™ lepiej pł‚ywać?..». Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma, wszystko zależy od waszych nawyków i od tego, co oczekujecie zobaczyć‡ albo poczuć, pł‚ywają…c na kajaku.

       Istnieje wiele opcji. Jeżeli siadacie do kajaka po raz pierwszy i obawiacie się czę™sto pływających naokoł‚o łodzi i wodnych tramwajów, to lepiej zacząć‡ z Wilgi, która wpada w Wisłę™ naprzeciwko naszej wypożyczalni. Tam jest cicho i spokojnie, prąd rzeki nie jest silny i wiatr nie jest straszny. Po Wilgie można przepł‚ynąć‡ 1 km do spadku wysokości rzeki, i z powrotem.

       Następna opcja. Można popłynąć od naszej wypożyczalni na lewo, w dół‚ rzeki Wisły. Tam jest nie taki aktywny ruch motoryzowanych ś›rodków wodnych, które mogą… wam przeszkodzić w rozkoszowaniu się™ kajakingiem. W tą™ stronę™ możecie przepłynąć‡ 2 km do ś›lepego zauł‚ku i odpowiednio z powrotem. Taka wycieczka zajmie koł‚o godziny albo mniej, zależnie od waszych sił‚.

       W tej cz궛ci Wisł‚y znajduje się™ kilka mostów. Jeden z nich – most dla pieszych, który stanowi nowoczesną konstrukcję™. Wieczorem ten most jest podś›wietlony i wygląda, naprawde, niesamowicie. Przepływają…c pod krakowskimi mostami nie możecie nie zauważyć‡ dość dziwny i niezwykły objekt na Wiś›le …  Przyjrzawszy się™ bliżej, zobaczycie, że to jest … –  świnia na stosie. Rzeźba wykonana z białego marmuru i ma nazwę™ «Puryfikacyja», która jest pracą… dyplomową Mateusza Okońskiego (ASP, Kraków). «Puryfikacja», która symbolizuje sztukę™ współczesną…, otrzymała niejednoznaczną… ocenę od mieszkańców Krakowa. Rzeźbę™ warto zobaczyć‡, przede wszystkim dlatego, żeby zrozumieć‡, co myś›licie o niej, oraz, ewentualnie, zrobić‡ kilka zdjęć‡.

      Jednak, najczꙶ›ciej nasi klienci chcą… nacieszyć‡ się™ widokiem Królewskiego zamku Wawel i zaczynają… pł‚yć‡ pod prąd Wisł‚y (w prawo), w stronę™ centrum i dalej. 

      Jeżeli waszym celem jest tylko oglą…danie zamku i robienie zdjęć w kajaku na tle Wawelu, to wam cał‚kowicie wystarczy jednej godziny spokojnego wiosł‚owania (bez fotografowania zazwyczaj to zajmuje koł‚o 40 minut). Po drodze możecie zobaczyć‡ i sfotografować Koś›ciół‚ Na Skał‚ce, a bezpoś›rednio przed samym Wawelem zobaczyć, jak wyrzuca ogień sam Smok Wawelski.

      A skoro macie czas i pragnienie popływać‡ dł‚użej, to w tym kierunku na was czeka jeszcze dużo ciekawego. Tylko w 1 kilometrze od Wawela z prawej strony znajduje się™ Parafia Najś›więtszego Salwatora, a tuż przed nią… wpada do Wisł‚y mał‚a rzeka Rudawa, do której też można zajrzeć‡ i nacieszyć‡ się™ ciszą (do spadku wysokoś›ci rzeki tam jest okoł‚o 0,5 km).

      Przepływają…c dalej, zobaczycie Kościół‚ Wniebowzię™cia Najświętszej Maryi Panny. Kościół‚ znajduje się™ na Srebrnej Górze w południowo-zachodniej czꙶ›ci Lasu Wolskiego, w dolinie Wisły.

      W tym kierunku możecie dopł‚ynąć‡ aż do Stopnia wodnego "Koś›ciuszko", który znajduje się™ mniej więcej w 10 km od naszej wypożyczalni. Taka wycieczka może zająć‡ od kilku godzin do całego dnia............... i peł‚nego zadowolenia od kajakingu! Š

     Wybór za wami!

2021-05-25 11:29:57