Dlaczego kajaking?

image

Lato to zawsze dł‚ugo oczekiwany czas, który daje nam możliwość‡ nacisnąć‡ na pauzę™, spowolnić‡ tempo codziennego życia i podarować sobie coś› nowego. Obecnie coraz wię™cej ludzi stają… się™ miłoś›nikami aktywnego odpoczynku, ponieważ to jest modne, spektakularne  i pomaga trzymać się™ w dobrej formie fizycznej. Tak, kajaking zdobywa co raz wię™kszą popularność!

„Kajaking – to są… spacery i podróże na specjalnej ł‚ódce – kajaku na otwartej wodzie: morzach, jeziorzach, rzekach, które można wykonać‡ samemu albo z grupą…”.

Jeżeli chcecie urozmaiczyć swój odpoczynek, otrzymać‡ mnóstwo pozytynych emocji, przetrenować‡ swoje ciał‚o, ciekawo i ekscytująco spę™dzić czas ze swoimi przyjacielami, wtedy kajakin to jest to, czego potrzebujecie! 

Dlaczego kajaking? Ponieważ, jeszcze jest bieg, jazda na rowerze, a wreszcie pł‚ywanie.

Nie kazdy z nas jest gotowy „odpocząć‡” przy istotnej aktywności fizycznej. Większość nie bę™dzie nawet uważać‡ to za odpoczynek. Nie mówimy teraz o tych, kto uwarza za odpoczynek pełne unieruchomienie.  Prawdopodobnie, i takie podejś›cie czasami może mieć‡ miejsce, ale ... jeżeli lubicie pozytywne emocje, ś›wierze powietrze, podróży, wtedy do waszego odpoczynku należy dodać‡ aktywność‡ fizyczną….

Kajaking – jest dobrą…  możliwością… dla otrzymania jednocześnie porcji wysił‚ku fizycznego jak i relaksacji. Poczuć‡ gładki poś›lizg na wodzie, pozostają…c sam na sam z wodą, zrównoważyć‡ się™, zrównoważyć swoje uczucia, swoje myś›li. Moim zdaniem, to jest pierwsza i najważniejsza przyczyna, dlaczego warto poświę™czyć‡ swój czas wł‚aś›nie kajakingu, chociaż jednak są… i inne ważne przyczyny i plusy.

Nastę™pnym ważnym plusem jest możliwość‡ utrzymania się™ w dobrej kondycji fizycznej.  Nie ważne jaką… pracę™ wykonujecie w tygodniu – nie znajdujecie się™ w rónowadze: albo nie wystarcza ruchu ze wzglę™du na sie™dzą…cy tryb pracy, albo w innej sytuacji maksymalnie przeciążacie się™ fizycznie, co jest przyczyną… bólu w śpinie i mi궛niach, a zatym przyczyną chęci nie poruszać‡ się™ w ogóle. Kajaking pozwala być‡ w dobrej kondycji fizycznej bez przeciąźenia fizycznego, bez koniecznoś›ci opanowania skomplikowanych umieję™tnoś›ci. Prawdopodobnie, bę™dziecie zaskoczeni, ale nawet dziecko będzie mogł‚o spokojnie i pewnie sterować‡ morski kajak typu sit-in-top.

Trzecią… nie mniej ważną… przyczyną… jest dostę™pność‡ takiego typu odpoczynku. Nie musicie mieć‡ prawo jazdy dla pł‚ywania na kajaku, brak inspekcji technicznej, nie potrzebne są… dodatkowe koszty na paliwo i inne. Wynająć‡ kajak na kilka godzin może pozwolić‡ sobie każdy. Nawet, jeżeli zdecydujecie kupić wł‚asny kajak ­– są… sporo różnych modeli, wartość‡ których bardzo demokratyczna w porównaniu do innych zasobów ruchu i odpoczynku. 

Czwarty plus – nie ma potrzeby na dodatkowe inwestycje w swój odpoczynek. Nie ma potrzeby wymieniać‡ opony: kajak można ekspluatować‡ w różnych umowach pogodowych. Kajak nie potrzebuje szczególowej dbał‚oś›ci, nowe malowanie jest niepotrzebne, jak i paliwo.

Pią…ty plus – duża pojemność‡. W kajaku i na kajaku można rozmieścić‡ znaczą…cą… ilość‡ sprzę™tu – wię™cej niż potrzeba jednej osobie. To może być‡ i namiot, i ś›piwór, i ciepł‚e rzeczy. Nawet przy takiej pojemnoś›ci u kajaka rozwija się™ bardzo dobra prę™dkość‡. Odległ‚oś›ci, które można pokonać‡ za dzień„ bę™dą… zaskakują…ce!

Szóstym plusem jest uniwersalność‡ ruchu. Dla przemieszczenia na kajaku wystarczy mał‚ej ilos›ci wody, i dlatego dla kajakingu dostę™pne są… zaciszne tereny wybrzeża. Nowoczesny kajak nie boi się™ żadnych skał‚, ostrych przedmiotów i muszli.

2021-05-25 13:28:41